close
loading

Najczęszcze pytania

 

 

 

 

 

 
1. Co to jest gotowy projekt ogrodu?

Gotowy projekt ogrodu to w pełni profesjonalny projekt ogrodu razem z wszystkimi wymaganymi planszami technicznymi w skali tj. wymiarowanie, detal ułożenia materiałów, projekt techniczny szaty roślinnej. Projekt zawiera opis projektu gdzie znajdują się opisy wszystkich potrzebnych informacji potrzebnych do realizacji projektu tj. spis gatunkowy roślin, rozwiazania techniczne, spis wykorzystywanych materiałów, zbiór powierzchni, wizualizacje itd. 

 

2. Co kupujesz ?

Kupujesz cały profesjonalny projekt ogrodu. Projekt jest w określonym już wymiarze i potrzebuje adaptacji do Twojej działki. Taką adaptacje masz już w cenie projektu. Możesz też dwukrotnie nanieść swoje poprawki. Efektem końcowym jest projekt ściśle dopasowany do Ciebie, twojej posesji, domu, garażu, tarasu itd. Wszystko to w bardzo niskiej cenie.

 

3. Co to jest adaptacja ?

Adaptacja czyli przystosowanie projektu pod indywidualne wymiary działki i domu klienta oraz warunki siedliskowe i potrzeby mieszkanców. W momencie zamówienia, projekt jest przystosowany przez projektanta specjalnie dla Ciebie i Twojej posesji. Przy adaptacji nie martwisz się, że np. skarpa albo schody nie sa w tym miejscu jak u Ciebie, bo projektant przystosuje i ustawi wszystko wg Twojej działki i domu. Jeśli nie ma w naszej bazie projektu, który Cię satysfakcjonuje w 100 %, napisz do nas co byś chciał zmienić, jakie rośliny lubisz, lub prześlij zdjęcia ogrodów, które Ci się podobają a my zmienimy projekt dla Ciebie.

 

4. Czym różni się projekt indywidualny od gotowego ? 

W zasadzie tylko ceną i  czasem wykonania, który w przypadku gotowego projektu jest duzo krótszy.  Każdy gotowy projekt można poddać tzw. personalizacji, czyli krótko mówiąć, zrobić projekt indywidualny, jedyny w swoim rodzaju, na podstawie jednego wybranego projektu gotowego. Tak samo jak przy projektach indywidualnych uwzględniamy wtedy wszystkie potrzeby uzytkowników, upodobania co do roślin, materiałów itp. Na skutek tego powstaje coś szczególnego, uszytego na miarę, niepowtarzalnego i często dużo lepszego niż  baza wyjściowa projektu. 

 

5. Nie wyobrażam sobie adaptacji. Co jeśli mi się nie spodoba?

Adaptacją zajmują się nasi projektanci, a robią to tak, żeby Twój projekt był jak najbardziej bliski Twoim oczekiwanią. Jeśli na przykład kierunki świata różnią się znacznie wtedy projektant najpewniej zmieni położenie kilku roślin, ale tak aby projekt był zbliżony do wybranego przez Ciebie lub do Twojej personalizacji. W momencie zamówienia masz możliwość dwukrotnej zmiany projektu, co daje duże szanse, że projekt będzie tym wymarzonym. Jeśli jednak dwie poprawki bedą niewystarczające to nie masz sie czego obawiać. Nie zostawimy Cię z kłopotem. Zaproponujemy dopłate za kolejne poprawki, lub przy niewielkich zmianach, po prostu wdrożymy je do projektu technicznego.

 

6. Czemu wersja papierowa jest taka droga??

Na projekt składa się wiele kart techniczny w dużym formacie a wydruk takiego technicznego rysunku w formacie np. A1 kosztuje dość sporo. Do kosztów dochodzi zebranie wszystkiego w forme ksiażeczki oraz kolorowe wydruki wizualizacji. To wszystko razem z wysyłką kosztuje w granicach 100 zł.

 

7. Co mogę zmienić podczas adaptacji ?

W zasadzie wszystko ! Personalizacja jest głównie po to aby Twój wybrany projekt dopasować do potrzeb wszystkich użytkowników. Można dodać lub usunąć rośliny, zwiększyć lub zmiejszyc powierzchnie trawnika, bruku, rabat, dodawać ulubione elementy tj. domki narzędziowe. elementy wodne, altany itp.

 

8.  Po co mi projekt skoro juz widzę wizualizację? Zrobie sobie sam bez kupowania projektu.

Nawet bardzo dobry wykonawca nie jest w stanie przenieś wizualizacji określonego ogrodu na drugi inny ogród w sposób zadowalający. Oczywiście można podjąc to ryzyko, ale najczęściej wychodzi z tego tzw. "bubel" czyli coś podobne do niczego. Cena za projekt z adaptacją patrząc na koszt całej inwestycji budowy ogrodu to przeciętnie kilka ułamków procenta, także naszym zdaniem ryzyko nie jest tego warte.

 

9. Ile razy mogę zmieniać projekt ? Czy każda moja poprawka jest pokazywana na wizualizacji ?

W cenie projektu posiadasz możliwośc dwukrotnej zmiany, modyfikacji projektu. Zmienić w zasadzie możesz wszystko, od układu scieżek do wymiany całych rabat na inne. Każda taka zmiana, modyfikacja, jest ukazana na wizualizacjach. Dzięki temu dokładnie bedziesz widział jak prezentuje sie Twój ogród. 

 

10. Jak trudne jest wybudowanie samemu ogrodu?

Budowa ogrodu może być bardzo przyjemną i dająca wiele satysfakcji pracą, aczkolwiek wymaga dużego nakładu sił i czasu. Z profesjonalnym podejściem każdy w zasadzie jest w stanie wybudować samemu ogród. Posiadając profesjonalny projekt, jest to nie tyle łatwiesze, co możliwe. Bez projektu bedzie Ci bardzo trudno uzyskać spójny efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fb   

DANE FIRMY:

Pracownia Artystyczna Magdalena Hirsch

 

adres

Adres:

61-636 Poznań

os. Pod lipami 11/13

telefon

telefon:

503 682 082

mail

e-mail:

kontakt@proogrody.pl