close
loading

Najczęszcze pytania

 

 

 

 

 

 
1. Co to jest gotowy projekt ogrodu?

Gotowy projekt ogrodu to w pełni profesjonalny projekt ogrodu razem z wszystkimi wymaganymi planszami technicznymi w skali tj. wymiarowanie, detal ułożenia materiałów, projekt techniczny szaty roślinnej. Projekt zawiera opis projektu gdzie znajdują się opisy wszystkich potrzebnych informacji potrzebnych do realizacji projektu tj. spis gatunkowy roślin, rozwiazania techniczne, spis wykorzystywanych materiałów, zbiór powierzchni, wizualizacje itd. 

 

2. Co kupujesz ?

Kupujesz cały profesjonalny projekt ogrodu. Projekt jest w określonym już wymiarze i potrzebuje adaptacji do Twojej działki. Możesz spróbować zrobić ją sam albo wykupić ja w naszym sklepie. Jako dodatakowa, płatna opcja jest również projekt automatycznego nawadniania oraz oświetlenia nocnego.

 

3. Co to jest adaptacja ?

Adaptacja czyli przystosowanie projektu pod indywidualne wymiary działki i domu klienta oraz warunki siedliskowe i potrzeby mieszkanców. W momencie zamówienia adaptacji wybrany projekt jest przystosowany przez projektanta specjalnie dla Ciebie i Twojej posesji. Przy adaptacji nie martwisz się, że np. skarpa albo schody nie sa w tym miejscu jak u Ciebie, bo projektant przystosuje i ustawi wszystko wg Twojej działki i domu. Jeśli nie ma w naszej bazie projektu, który Cię satysfakcjonuje w 100 %, napisz do nas co byś chciał zmienić, jakie rośliny lubisz, lub prześlij zdjęcia ogrodów, które Ci się podobają a my zmienimy projekt dla Ciebie.

 

4. Czym różni się projekt indywidualny od gotowego ? Co to jest personalizacja ?

W zasadzie tylko ceną i  czasem wykonania, który w przypadku gotowego projektu jest duzo krótszy.  Każdy gotowy projekt można poddać tzw. personalizacji, czyli krótko mówiąć, zrobić projekt indywidualny, jedyny w swoim rodzaju, na podstawie jednego wybranego projektu gotowego. Tak samo jak przy projektach indywidualnych uwzględniamy wtedy wszystkie potrzeby uzytkowników, upodobania co do roślin, materiałów itp. Na skutek tego powstaje coś szczególnego, uszytego na miarę, niepowtarzalnego i często dużo lepszego niż  baza wyjściowa projektu. Nasi projektanci już o to dbają.

 

5. Nie wyobrażam sobie adaptacji. Co jeśli mi się nie spodoba?

Adaptacją zajmują się nasi projektanci, a robią to tak, żeby Twój projekt przypominał jak najdokładniej wybrany gotowy projekt ogrodu, jeśli oczywiście nie chcesz go spersonalizować. Jeśli na przykład kierunki świata różnią się znacznie wtedy projektant najpewniej zmieni położenie kilku roślin, ale tak aby projekt był zbliżony do wybranego przez Ciebie lub do Twojej personalizacji. Jeśli sie boisz, że Ci się nie sposoba to nie masz czego się bać ! Nasza firma zwróci Ci pieniądze jeśli uznasz, że po adaptacji projekt Ci się nie podoba.

 

6. Czemu wersja papierowa jest taka droga??

Na projekt składa się wiele kart techniczny w dużym formacie a wydruk takiego technicznego rysunku w formacie np. A1 kosztuje dość sporo. Do kosztów dochodzi zebranie wszystkiego w forme ksiażeczki oraz kolorowe wydruki wizualizacji. To wszystko razem z wysyłką kosztuje w granicach 100 zł.

 

7. Co mogę zmienić podczas personalizacji ?

W zasadzie wszystko ! Personalizacja jest głównie po to aby Twój wybrany projekt dopasować do potrzeb wszystkich użytkowników. Można dodać lub usunąć rośliny, zwiększyć lub zmiejszyc powierzchnie trawnika, bruku, rabat, dodawać ulubione elementy tj. domki narzędziowe. elementy wodne, altany itp.

 

8.  Po co mi projekt skoro juz widzę wizualizację? Zrobie sobie sam bez kupowania projektu.

Nawet bardzo dobry wykonawca nie jest w stanie przenieś wizualizacji określonego ogrodu na drugi inny ogród w sposób zadowalający. Oczywiście można podjąc to ryzyko, ale najczęściej wychodzi z tego tzw. "bubel" czyli coś podobne do niczego. Cena za projekt z adaptacją patrząc na koszt całej inwestycji budowy ogrodu to przeciętnie kilka ułamków procenta, także naszym zdaniem ryzyko nie jest tego warte.

 

9. Czy muszę kupic projekt i adaptację, czy tylko adaptacje wybranego projektu ?

Jeśli chcesz kupić projekt ogrodu z adaptacja to musisz wykupić i projekt i adaptację. Adaptację dokupuje się do projektu, zatem i ten musi byc zakupiony.

 

10. Jak trudne jest wybudowanie samemu ogrodu?

Budowa ogrodu może być bardzo przyjemną i dająca wiele satysfakcji pracą, aczkolwiek wymaga dużego nakładu sił i czasu. Z profesjonalnym podejściem każdy w zasadzie jest w stanie wybudować samemu ogród. Bardzo pomocna  może okazać się nasza instrukcja samodzielnego wykonania razem z projektem, w której zawarte są wszystkie niezbędne informacje jak zrobić solidnie ogród, tak by przetrwał wiele lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fb   

DANE FIRMY:

Pracownia Artystyczna Magdalena Hirsch

 

adres

Adres:

61-636 Poznań

os. Pod lipami 11/13

telefon

telefon:

503 682 082

mail

e-mail:

kontakt@proogrody.pl